2020. február 7., péntek

Niedermüller Péter, a segédlelkész


Valójában mehetne a cikk a Politikusok mint bibliai személyek sorozatba is, csak abban a korban még nem voltak segédlelkészek.
Niedermüller Péter azt találta mondani a fehér, keresztény, hetero férfiakra és nőkre, hogy rémisztő képződmények. (videóért katt a kék szövegre)
Az állítását nem vonta vissza, párttársai vagy hallgatnak vagy védelmükbe veszik őt.
A célszemélyek viszont egységbe tömörültek. Olyan ez, mint egy régi, régi történet.
Még a 80-as évek végén történt a szovjet megszállás idején, amikor az mszp-dk öregjei hatalmon voltak. A kommunista rezsim, mint tudjuk, el akarta törölni a vallást, és üldözte annak gyakorlóit. Nem volt népszerű dolog a templomba járás abban a kisvárosban sem, ahol a történetünk játszódik. Ebben a református gyülekezetben azonban még a fiatalok között is sokan ott voltak vasárnaponként az istentiszteleten, pedig a város központjában jól lehetett látni őket, amint beléptek oda. Eljött a nyolcadik osztály félév, be kellett adni a jelentkezési lapokat a középiskolákba. Gimnáziumok, szakközép-és szakiskolák voltak megjelölve. Sajnos azonban nemcsak ajánlások mentek, hanem az iskolai párttitkár jelentése is a gyerekek klerikális kötődéséről, mégis mindenhová felvették őket. A legenda szerint volt olyan iskola, ahonnan visszajeleztek, hogy az egészségügyben a vallásos hozzáállás éppen előny, nem hátrány. Ez persze valószínűleg tényleg csak legenda, de a fiatalok hűségét Isten megjutalmazta. A párttitkár támadása ráadásul olyan lendületet adott nekik, hogy nemcsak templomba kezdtek el többen járni, hanem megalakult az ifjúsági csoport is, ami azóta is, természetesen frissülő tagsággal, folyamatosan működik. Táborok, ifjúsági alkalmak, kirándulások szerveződtek a párttitkár áldásos közreműködése nyomán. Úgy is kezdték hívni, hogy a segédlelkész. Nyilván nem lett volna ilyen egyszerű az 50-es, 60-as években, de a puhuló diktatúra adta lehetőséget az egyházban  nem szalasztották el.
Hát így vagyunk most Niedermüller Péterrel is. Hirtelen sokan megerősödnek fehér, heteró, keresztény identitásukban. Azok is, akik nem is igazán vallásosak, de kulturálisan mégis hozzánk sorolják magukat. Pedig lehetne fordítva is, de már tényleg nem kell félni. Vagy még nem?
Nem látom azonban ugyanilyen nyereségesnek a kereszténység számára a Keménymag című Hír tv-s műsor február 4-i adását. Úgy kezdődik, hogy a három beszélgetőtárs ül a földön törökülésben (!), mintha imádkozna. Közben pedig Gyurcsány Ferenc szavai hallhatóak, amint imádságra szólítja fel azokat, akik szerint N.P. testvér egy eltévedt bárány. Ne patkányokat küldözgessenek neki. (A patkányok nyilván Bangóné Borbély Ildikó miatt kerülnek a képbe, aki az egész fidesz szavazóbázist lepatkányozta tavaly.) Fletónak igaza van abban, hogy a keresztényeknek imádkozniuk kell az eltévedt bárányokért, de N.P. nem az és nem is testvér. Ő ellenség, ahogyan a DK többsége is. Isten azt mondja a Jelenések könyvében a laodiceai gyülekezetnek, hogy "Bárcsak hideg volnál vagy forró. Így mivel langyos vagy, sem hideg, sem forró, kiköplek a számból."(3.rész 15-16. vers)
Az ellenséggel ugyanis nincs semmi baj. Tudjuk, mire számítsunk: hideg. Aki azonban kereszténynek vallja magát, az ne viccelődjön az imádsággal, akármilyen jó vágóképet is lehet róla készíteni. Ez ugyanis a langyos kategóriába esik. Mi, idősebbek pedig emlékezhetünk rá, hogy mi lett a rendszerváltás utáni "keresztény" pártokkal. Szétestek, atomjaikra hullottak, mert csak a szájukkal tisztelték Istent, de a szívük távol volt tőle.  Erről itt olvashatnak bővebben. (katt a kék szövegre)
Jézus mondja: "Ti azért így imádkozzatok!
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved. Jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is. Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg a vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, és ne vígy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól, mert tied az ország, a hatalom és a dicsőség mindörökké. Ámen" (Máté evangéliuma 6. rész 9-13. vers)
kép: pixabay.com

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése